- UniMachines
- ›
- CNC Lathes and Turning Centers
- ›
- CNC Automatic Lathes
- ›
- CNC Automatic Lathes MANURHIN
- ›
- CNC Automatic Lathes MANURHIN KMX 532 Trend
CNC Automatic Lathe MANURHIN KMX 532 Trend
CNC Automatic Lathe MANURHIN KMX 532 Trend was manufactured by the machine manufacturer MANURHIN. Machine MANURHIN KMX 532 Trend was built in 2017 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| region | Jihomoravský kraj |
| Year of manufacture | 2017 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Loading | The buyer organizes the loading at his own cost |
| Payment | Before receipt |
| Transport | The buyer organizes the transport at his own cost |
| Status | A test can be performed |
| Stock number | 5317 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximum travel length in the X-axis | 320 mm |
| Maximum power of the main spindle | 7.5 kW |
| Diameter of the spindle bore | 32 mm |
| Maximum rotary speed of the main spindle | 10000 1/min |
| Weight of the lathe | 4.5 t |
Equipment | |
|---|---|
| FANUC Series Oi-TF | |
| Bar feeder | |




















































