- UniMachines
- ›
- CNC Milling Machines and Machining Centers
- ›
- CNC Vertical Machining Centers
- ›
- CNC Vertical Machining Centers 0906 VICTOR TAIWAN
- ›
- CNC Vertical Machining Centers 0906 VICTOR TAIWAN VCENTRE 85
CNC Vertical Machining Center 0906 VICTOR TAIWAN VCENTRE 85
| Category | CNC Milling Machines and Machining Centers 0906 VICTOR TAIWAN › |
| Manufacturer | 0906 VICTOR TAIWAN › |
ARCHIVED AD
CNC Vertical Machining Center 0906 VICTOR TAIWAN VCENTRE 85 was manufactured by the machine manufacturer 0906 VICTOR TAIWAN. Machine 0906 VICTOR TAIWAN VCENTRE 85 was built in 2007 year.
General data | |
|---|---|
| Location | India |
| Year of manufacture | 2007 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Very good |
| Stock number | 0906 |
Technical parameters | |
|---|---|
| Length of the working table | 1100 mm |
| Width of the working table | 590 mm |
| Travel length X-axis (mechanical feed) | 850 mm |
| Travel length Y-axis (mechanical feed) | 560 mm |
| Travel length Z-axis (mechanical feed) | 560 mm |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |


















































