- UniMachines
- ›
- Grinding Machines
- ›
- Surface Grinding Machines
- ›
- Surface Grinding Machines ELB
- ›
- Surface Grinding Machines ELB Perfekt BD10 SPS-NK
Surface Grinding Machine ELB Perfekt BD10 SPS-NK
Surface Grinding Machine ELB Perfekt BD10 SPS-NK was manufactured by the machine manufacturer ELB. Machine ELB Perfekt BD10 SPS-NK was built in 1999 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Netherlands |
| region | Gelderland |
| Year of manufacture | 1999 |
| Warranty | Without warranty |
Technical parameters | |
|---|---|
| Length of the working table | 1360 mm |
| Width of the working table | 590 mm |
| Maximum table load (evenly distributed) | 1050 kg |
| Power of the spindle drive | 10 kW |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |


















































