- UniMachines
- ›
- Lathes
- ›
- Universal Lathes
- ›
- Universal Lathes Poręba
- ›
- Universal Lathes Poręba TPK 80x8000
Universal Lathe Poręba TPK 80x8000
Universal Lathe Poręba TPK 80x8000 was manufactured by the machine manufacturer Poręba. Machine Poręba TPK 80x8000 was built in 1980 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Poland |
| region | Małopolskie |
| Year of manufacture | 1980 |
| Warranty | Without warranty |
| Technical condition | Good |
| Loading | The seller organizes the loading - included in the price of the machine |
Technical parameters | |
|---|---|
| Maximum length of the turning | 8000 mm |
| Turning diameter over bed (max) | 830 mm |
| Turning diameter over cross slide (max) | 530 mm |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |









































