- UniMachines
- ›
- Milling Machines
- ›
- Vertical Milling Machines
- ›
- Vertical Milling Machines MORI SEIKI
- ›
- Vertical Milling Machines MORI SEIKI MV-65
Vertical Milling Machine MORI SEIKI MV-65
Vertical Milling Machine MORI SEIKI MV-65 was manufactured by the machine manufacturer MORI SEIKI. Machine MORI SEIKI MV-65 was built in 1997 year.
General data | |
|---|---|
| Location | Czech Republic |
| Year of manufacture | 1997 |
| Warranty | Without warranty |
| Loading | The buyer organizes the loading at his own cost |
| Transport | The buyer organizes the transport at his own cost |
Technical parameters | |
|---|---|
| Travel length X-axis (mechanical feed) | 1524 mm |
| Travel length Y-axis (mechanical feed) | 650 mm |
| Travel length Z-axis (mechanical feed) | 650 mm |
Equipment | |
|---|---|
| no data | |























































